Dec. 8th, 2018


[info]jirka

Všechno je jinak.

Jeden z nejblbějších nápadů, který jsem udělal, bylo, že jsem šel spát o dvě hodiny dříve, než normálně chodím. Opravdu nápad pro blbce. Ve tři hodiny ráno jsem se probudil a otáčel se jako vrtule. Potom jsem chvilku civěl do stropu a nakonec jsem se zase otáčel. Pokoušel jsem spát na břiše, boku i na zádech. Kleknul jsem si a krátkou chvilku jsem to zkoušel vleže. Ne a ne usnout. Koukal jsem se na hodiny. Tři, půl čtvrté, čtyři, půl páté, pět, půl šesté. Konečně, dostal jsem unavenost. Spokojeně jsem usnul. Ráno v pět padesát zazvonil budík. Vstávat a do práce, do těch černých skal. A nezapomeň vidle. No, to je opravdu blbé probuzení.

Cestou do práce jsem projel twitter, protože jak jistě všichni víme, to je nejaktuálnější server na politiku. A zapřemýšlel. Tvrzení, že nikde „ve vyspělých státech“ by nemohla být předsedou vlády žalovaná osoba? Vzhledem celkovému nezájmu o svět, z hlediska mnoha „polykačů senzací“, většina lidí baští tuto lež, chodí s nadšením demonstrovat a fungují jako hloupé loutky. Z hlavy jen: Silvio Berlusconi měl na krku celý hrozen žalob, stejně tak jako několik posledních hlav Izraele bylo vyšetřováno – Benjamin Netanjahu a Ehud Olmert. Tyto informace však lidem média jako ČT, ČRO, Seznam a dalších dávají ve svém zpravodajství úplně na okraj. Proč? Jaký je úmysl? A větší a vštší podpora Babiše a jeho strany?

Už se naše noviny a hlavně Česká televize, největší informační kanál pro střední a starší generace, začíná podobat dobám, kdy Rudé právo hlásalo, kolik že jsme zase vyrobili navíc tun oceli a betonu, přičemž nebyl hajzlapír a pomeranče jen na Vánoce, a to kubánské. Nejedlé. Novináři – Slonková a Kubík – jsou morálně stejní jako ti, co psali v padesátých letech v době procesů v novinách opozičních politicích, že je nutno jej pověsit, neboť prý patří všem zrádcovským „psům psí smrt“. Či o Chartě 77 sepisovali litanie jako o „zrádcích a zaprodancích“. Jaký je rozdíl mez zprávami ČT, ČRO či Seznamu dnes a před padesáti lety? Poslušní novináři plní úkoly jednoletky. Opakuji, nejsem příznivec Babiše a ani jeho strany. Babiš je drsný podnikatel, vždy nevybíravými způsoby, To ovšem byli Baťa a Emil Škoda taky. Údajně je 60 procent lidí proti Babišovi a nedůvěřuje mu. Ale pozůstatkům „pravdy a lásky“ a „pražské kavárně“ nedůvěřuje podle výsledků voleb prakticky nikdo. Podívejte se na výsledky TOP 09, Starostů a KDU-ČSL. Pomalu upadají do pekla.

Nechám politiku politikou, protože toto není blog o politice ale o mém životě. Tak tedy, co se stalo v mém životě? Vlastně nic nového, tak někdy zase, ahoj

Pravda se utápí

IMG_20180319_092937