Dec. 14th, 2017


[info]keieeeye

I really just cannot decide what I think of Falcon yet. I think it's sort of a position where I like it except for...

- (not necessarily bad but kind of weird) suddenly Sam really cares about swearing in a way that comes across almost like a white person's stereotype of a black momma threatening to wash a kid's mouth out with soap because they said 'damn'
- (ditto) lots of name dropping of different 'black' music to highlight generational difference. Rayshaun mentions Wu Tang, Sam counters with Earth, Wind and Fire. Rayshaun mentions Rihanna and Beyonce, Sam counters with Lauryn Hill. (And yeah, my headcanon totally was that he's a Lauryn Hill fan, but this stuff is coming up weirdly often.) Sam and Shaun (and back in CA:SW Sam and Joaquin) have plenty of other ways to show their different perspectives - though some of that has been problematic as well like the notorious bit where Joaquin is being passionate about, like, human rights and stuff and Sam says something like "sorry [to an absent Steve] if I was ever like that."
- (actually annoying) CLUNK. That was the sound of an anvil being dropped. I totally assumed Sam was being sarcastic when he suggested telling the cops that the mayor was replaced by a demon, and that would have been kind of anvil-icious but still in character and fine, but then the "you have a point" just ruins the whole bit for me. It should have been an in-joke between two characters who were talking from shared experience. Sam is not naive. He's been arrested because cops assumed he was the bad guy before. It wasn't even that old an issue that had that as a flashback scene, it was in the early issues of his Captain America run!

And then you get little bits that I do actually enjoy without feeling weird. I think part of it is just that Spencer did such a terrible job with him in the Captain America run that I don't really trust them with his character anymore. And part is that I can see that they're trying to be relevant and explore what it's like to be a black hero in the current climate, but I don't think the writers actually understand what they're trying to write about enough to sound in any way authentic.
Tags:

Dec. 12th, 2017


[info]jirka

Může naše mysl cestovat v čase?

Mám převratnou myšlenku ve svém mozku. Představte si svět, ve kterém vstanete jako mrtvola z vlastního hrobu, strhnete rubáš a začnete žít pozpátku. Mládnete a mládnete, dokud nejste vztažen do matčina lůna, pak devět měsíců odpočíváte a stále se zmenšujete až do dne, kdy se rozdělíte na dvě části, poté se jedna vstřebá do matčina vaječníku, a druhou vcucne do sebe otcův penis. Možná si řeknete, že je to bizardní představa, tedy má myšlenka, ale podle Newtonových zákonů, to není nemožné.
Má to však něco společného se skutečným světem? Neznám nikoho, kdo žije pozpátku, a Vy asi taky ne. Mimoto, směr času, jak jistě víte, způsobuje obrovské rozdíly ve výsledku jakéhokoli procesu. Zkuste dát dohromady rozbité vejce nebo dostat z kafe mléko, který jste tam právě nalili. Nejde, že. Spadne li talíř na podlahu, rozbije se, ale dříve byste se dočkali toho, že zamrzne peklo, než toho, že se střepy znovu spojí, stvoří talíř a vyskočí na stůl. To je prostě v rozporu s newtonovskou fyzikou. A já říkám, že to tak možná není. Problém je v tom, že newtonovy zákony fungují. A fungují báječně. Využíváme je úplně skoro ve všem, ve výrobě i v životě. Ignorujeme je na vlastní nebezpečí. Takže narazíme li na něco takového, jako je rozkřapnuté vejce či rozbitý talíř, které jim zdaleka odporují, je potřeba najít nějaké vysvětlení. Vědci se babrají se spoustu vysvětlení. Jedno je právě ten rozbitý talíř, který se sám od sebe poskládá. A já tvrdím, že to není nic neobyčejného, je to jen vzácné. Má teorie, tedy ona není má, je založená na poznání, že zatímco existuje nekonečné množství způsobů, jak talíř rozbít, je jen jeden způsob, jak jej dát dohromady. Musíme si uvědomit, že čas vůbec nepřísluší fyzikálnímu vesmíru, ale našim myšlenkám. Jinými slovy, to co známe jako čas, není nic jiného, než způsob, jakým naše mysl srovnává události, abychom v nich měli pořádek. Je známo, že lidská mysl má velmi dobré organizační schopnosti. Podívejte se z okna. Vidíte stromy, trávu, domy, to je již jedno. Uvědomte si ale, že neskutečnosti nic takového nevidíte. Ono totiž dochází k tomu, že světlo, které se odráží od různých struktur, projde Vaším okem a podráždí receptory na sítnici. Ty předají veškerou informaci mozku který informaci v setině sekundy zpracuje, a zajistí, že vidíte. Tato organizovaná schopnost mozku, který tímto pozná strom od auta, nám umožnuje vidět a rozeznávat věci. Po odhalení této organizovanosti mozku, se zdá, že čas není jen iluze, ale pouhý aspekt lidské psychologie. A pokud by čas byl pouhým aspektem mysli, pak podléháme myšlenkové kontrole, což znamená, že naše mysl by mohla cestovat v čase. Domnívám se však, že tělo ne.


Dec. 10th, 2017


[info]jirka

Myš a Honzův Svátek

Chvilku jsem nechápal. Po odpoledním dobrém obědu, jsem si zalehl na gauč a hodil tzv dvacet. No, probudil jsem se až někdy v pět hodin odpoledne. Já vždy když spím, tak se po spánku probouzím a bdím. Ale spalo se mi dobře. Takže. Mžourám a vidím. Na podlaze má ponožka, vedle ponožky něco divného. Hýbalo se to. Kocour to ale nebyl. Bylo to takové malé, mělo to ocas. Ha, ty vole, - ,,Maxiíí" zařval jsem. Bylo mi hned jasné, o co se jedná. Byla to totiž myš a jediný, kdo mi nosí do bytu živé, zakouslé či polozakouslé myši, je kocour Max. Honza se myší bojí. Pochopitelně, Max seděl na nástavbě a vše bedlivě sledoval. Tedy sledoval, jak jsem nasraný. A to jsem tedy byl. Myš jsem doklepl a vyhodil do popelnice. A byl jsem tak rozlobený,až jsem zahájil úklid v bytě. To kluci nemají rádi, protože jak vytáhnu vysavač, nejsou nikde vidět. A pak vytáhnu mop a další vercajk, můžu si být jist, že kluci nikde.
Mimochodem, Honza má dnes podle kočičího kalendáře svátek, přeji tedy vše nejlepší.


Tags:

Dec. 5th, 2017


[info]jirka

Dlužím, mimozemšťani a fotky z minulého týdne

Stalo se to před deseti lety v zimě. Tři dny bylo špatné počasí, a čtvrtý den zuřila sněhová vichřice. Většina aut nejezdila, ale přesto to několik bláznů nevydrželo a vyjelo se omlátit na silnici. I chodci, tedy i já, nechodili, pokud nemuseli, ven. Myslím, že měli v sobě zabudované nějaké čidlo na odhad vzdálenosti a orientační, protože v takové chumelenici nemohli nic vidět. Vím to, protože jsem tehdy zkoušel jít do práce, zabloudil jsem, a skončil v knajpě. Nechtělo se mi v té zimě bloudit, tak jsem tam přezimoval. A pak se to stalo, půjčil jsem si od sebe peníze, abych měl na útratu. Do dnešního dne, nekecám, fakt dodneška, jsem si to nevrátil. Už několikrát jsem se o to pokoušel, přesvědčoval jsem se, prosil, vyhrožoval, nic jsem si nevrátil. Dokonce jsem si i volal, ale nezvedl jsem si to. Jsem opravdu nešťastný, protože těch 500 Kč bych hrozně moc potřeboval. Tak nevím, a ptám se. Co by jste dělali Vy, kdyby Vám někdo dlužil peníze a nevracel? A mám si ty peníze vrátit? Nevím. Co vím je, že jsem začal topit. To zase bude peněz, ach jo. Venku je sluníčko, ale mrazivo. Vydal jsem se tedy na chvilkovou procházku a fotil. Fotil jsem samé blbosti, však ale myslím, že se něco povedlo. Dlouho jsem se nevenčil, tak jsem to vzal zpět domů skrze Žabku, kde jsem si koupil výborný tvarohovo makový závin a příjemně vařící kafe a vyrazil domů. Když jsem si točil kafe, zaslechl jsem si povídání prodavače s kamarádem o mimozemšťanech. Ano, zaručeně tu jsou. I já tomu věřím, stačí se kouknout na ČT24. Avšak — Určitě si zvykneme i na pocit, že tam někde někdo žije. Problém bude, až nám někdo z nich odpoví, že nás tu kdysi spíchnul a že jsme vlastně všichni jeho nebo jejich. Myslím si ale, že nás to zas tak moc nemusí trápit. Jaká je šance, že se někde na druhé straně galaxie před sto tisíci lety vyvinul inteligentní tvor schopný vytvořit technologii, díky které by k nám vyslal kontaktní signál, který by k nám během těch sto tisíc let dorazil, a který bychom dokázali zachytit a rozluštit? To už je podle mě pravděpodobnější stihnout příchod druhého Ježíše, kterému by vyšel pokus o navedení lidstva na správnou cestu ke spasení světa.Pokud existuje nějaká skutečně vyspělá civilizace, tak dost možná disponuje prostředky, které našemu chápaní a při současném stupni vývoje zcela unikají. Tak jo, koupím si ještě rum